Piątek, 23.02.2024 03:49

Zakopane - Stacja narciarska

Stacja narciarska - Zakopane

Zakopane kamera na stację narciarską

Stacja narciarska Polana Szymoszkowa (widoczna na obrazie z kamery) położona jest na południowym zboczu Gubałówki w Zakopanem. Przy Drodze Powstańców Śląskich znajduje się dolna stacja narciarska - droga prowadzi z Zakopanego do Kościeliska. Na terenie ośrodka narciarskiego znajduje się Hotel Mercury - dawniej popularny Kasprowy.

Zakopane jest miastem, które trzeba przynajmniej raz w życiu odwiedzić. Zimowa stolica Polski przyciąga turystów przez cały rok zapewniając szereg atrakcji przybywającym urlopowiczom. Latem najchętniej turyści wybierają się na piesze wędrówki po Tatrach, zimą zaś, miłośnicy białego szaleństwa chętnie korzystają ze stacji narciarskiej na Polanie Szymoszkowej. Znajdują się tu dwa wyciągi krzesełkowe cztero- i sześcioosobowy, wzdłuż których biegną trasy narciarskie - niebieska oraz czerwona (w dalszej części niebieska) - oświetlone oraz sztucznie naśnieżane.

Przy dolnej stacji wyciągu znajduje się Karczma Regionalna Szymoszkowa, gdzie spróbować możemy lokalnych potraw m.in. oscypka z żurawiną, kwasicę z żeberkami czy golonkę w sosie piwnym.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.3 °C (39.8 °F)
  • prędkość wiatru: 5.91 km/h (3.67 mph)
  • wilgotność powietrza: 96 %
  • kierunek wiatru: 190 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1000 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska w miejscowości Zakopane

Stacja narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 134:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.