Sobota, 16.10.2021 20:06

Zakopane - Myślenickie Turnie

Link źródłowy

Zakopane kamera na Myślenickie Turnie

Kamera znajduje się w pobliżu szczytu Kasprowego Wierchu, skierowana jest w stronę Myślenickich Turni. Wybierając się szlakiem z Kuźnic na Kasprowy Wierch po dłuższej chwili dojdziemy do punktu widokowego, który możecie dostrzec powyżej.

Trasa prowadząca z Kuźnic na Kasprowy Wierch należy do jednych z najłatwiejszych w polskich Tatrach. Droga nie jest zbyt wymagająca pod względem technicznym, jednak dobra kondycja zawsze się przydaje. Do Kuźnic dojedziemy busem z Zakopanego, szlak zaczyna się kilkadziesiąt metrów na wschód od dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Kasprowy Wierch. Droga prowadzi głównie przez las, jest dość nudna i monotonna, jednak jak zawsze, satysfakcja ze zdobycia szczytu o własnych siłach będzie przeogromna. Czas przejścia z Kuźnic do Myślenickich Turni nie powinien nam zająć dłużej niż 90 minut. Po dotarciu do celu, możemy chwilę odpocząć, coś zjeść a przede wszystkim podziwiać szczyt Kasprowego Wierchu, Giewontu czy też Suchą Czubę. Tutaj też, znajduje się stacja pośrednia kolejki linowej z Kuźnic na Kasprowy Wierch, gdzie turyści przesiadają się do drugiego wagonika górnego odcinka.

W pobliżu budynku stacji znajduje się niewielka polanka z ławkami oraz stołami, idealne miejsce na chwilowy popas. Z Myślenickich Turni droga na szczyt zajmie nam jeszcze około 120 minut, tutaj też zaczyna się nieco trudniejszy i bardziej stromy odcinek drogi.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 0.2 °C (32.3 °F)
  • prędkość wiatru: 1 km/h (0.62 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 23 °
  • zachmurzenie: 39 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Myślenickie Turnie w miejscowości Zakopane

Myślenickie Turnie

Powiązane kategorie z kamerą nr 233:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.