Poniedziałek, 20.05.2024 11:16

Zakopane - Myślenickie Turnie

Link źródłowy

Zakopane kamera na Myślenickie Turnie

Kamera znajduje się w pobliżu szczytu Kasprowego Wierchu, skierowana jest w stronę Myślenickich Turni. Wybierając się szlakiem z Kuźnic na Kasprowy Wierch po dłuższej chwili dojdziemy do punktu widokowego, który możecie dostrzec powyżej.

Trasa prowadząca z Kuźnic na Kasprowy Wierch należy do jednych z najłatwiejszych w polskich Tatrach. Droga nie jest zbyt wymagająca pod względem technicznym, jednak dobra kondycja zawsze się przydaje. Do Kuźnic dojedziemy busem z Zakopanego, szlak zaczyna się kilkadziesiąt metrów na wschód od dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Kasprowy Wierch. Droga prowadzi głównie przez las, jest dość nudna i monotonna, jednak jak zawsze, satysfakcja ze zdobycia szczytu o własnych siłach będzie przeogromna. Czas przejścia z Kuźnic do Myślenickich Turni nie powinien nam zająć dłużej niż 90 minut. Po dotarciu do celu, możemy chwilę odpocząć, coś zjeść a przede wszystkim podziwiać szczyt Kasprowego Wierchu, Giewontu czy też Suchą Czubę. Tutaj też, znajduje się stacja pośrednia kolejki linowej z Kuźnic na Kasprowy Wierch, gdzie turyści przesiadają się do drugiego wagonika górnego odcinka.

W pobliżu budynku stacji znajduje się niewielka polanka z ławkami oraz stołami, idealne miejsce na chwilowy popas. Z Myślenickich Turni droga na szczyt zajmie nam jeszcze około 120 minut, tutaj też zaczyna się nieco trudniejszy i bardziej stromy odcinek drogi.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.1 °C (57.4 °F)
  • prędkość wiatru: 0.87 km/h (0.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 44 %
  • kierunek wiatru: 337 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Myślenickie Turnie w miejscowości Zakopane

Myślenickie Turnie

Powiązane kategorie z kamerą nr 233:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.