Sobota, 18.05.2024 15:11

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w Tatrach Zachodnich (9)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Tatry Zachodnie - opis

Tatry Zachodnie to oczywiście zachodnia część Tatr, stanowiąca największą grupę w Karpatach. Położona jest na terytorium Polski i Słowacji, pomiędzy Huciańską Przełęczą i przełęczą Liliowe na wschodzie. Po słowackiej stronie gór najwyższym szczytem jest Bystra (2248 m n.p.m.), zaś w polskiej części jest to Starorobociański Wierch (2176 m n.p.pm.). Polskie Tatry Zachodnie zostały podzielone na cztery obszary: Tatry Zakopiańskie, Regle Tatr Zachodnich, Rejon Doliny Kościeliskiej i rejon Doliny Chochołowskiej.

Ten rejon Polski jest bardzo atrakcyjnym miejscem pod względem turystycznym. Charakteryzuje się on łagodnymi stokami, wysokogórskimi halami, z których roztaczają się rozległe widoki. Drogi wspinaczkowe dla taterników, liczne szlaki turystyki pieszej, nartostrady a także trasy rowerowe to tylko część atrakcji z jakimi spotykają się turyści. Znajduję się tu także kilkaset jaskiń, nieliczne są udostępniane przez Tatrzański Park Narodowy do zwiedzania. To miejsce, które warte jest odkrywania o każdej porze roku.

W naszym serwisie oprócz widoku z kamery na żywo można także sprawdzić aktualne warunki pogodowe, panujące w miejscu położenia kamery.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.