Piątek, 29.03.2024 13:41

Zakopane - Tatry z Karczmy Pająkówka

Zakopane kamera na Tatry z karczmy Pająkówka

Zakopane znakomicie odnajduje się w roli zimowej stolicy Polski, gdzie swoje pasje pielęgnują narciarze i snowboardziści, tutaj także wiele osób rozpoczyna swoją przygodę ze sportami zimowymi. Jedną z największych zalet Polany Szymoszkowej jest fantastyczna panorama Tatr roztaczająca się praktycznie z każdego miejsca na stoku, przypominająca nieco widoki porównywalne do roztaczających się z alpejskich kurortów. Polana Szymoszkowa choć posiada krótki, idealny stok do nauki jazdy na jednej lub dwóch deskach, jest ośrodkiem mocno zatłoczonym, każdego zimowego dnia odwiedzanym przez setki osób.

Na szczególną uwagę narciarzy zasługuje bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura. Przy dolnej i górnej stacji znajdują się wysokich lotów karczmy. Na terenie ośrodka narciarskiego zlokalizowane są także wypożyczalnie sprzętu oraz liczne, mniejsze punkty gastronomiczne. Nawet jeśli nie zamierzamy jeździć na nartach, warto wjechać na górną stację, aby przy gorącej herbacie lub czekoladzie móc kontemplować wspaniałe widoki roztaczające się na Tatry.

• temperatura: 13 °C (55.4 °F)

Przykładowy obraz z kamery: Tatry z Karczmy Pająkówka w miejscowości Zakopane

Tatry z Karczmy Pająkówka