Sobota, 22.06.2024 04:39

Kamery z województwa świętokrzyskiego (8)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Świętokrzyskie - opis

Województwo Świętokrzyskie położone jest w środkowo-południowej części Polski na obszarze Wyżyny Kieleckiej, Niecki Nidziańskiej i Wyżyny Przedborskiej. Województwo jest jednym z najmniejszych w Polsce i stanowi jedynie 3,7% powierzchni kraju. Jest także najmniej zurbanizowanym obszarem w Polsce dzięki czemu, należy do najczystszych ekologicznie obszarów Polski. Aż 61,9% powierzchni województwa świętokrzyskiego to tereny o szczególnych walorach przyrodniczych chronionych prawnie. W samych Kielcach znajduje się kilkanaście pomników przyrody.

Teren województwa świętokrzyskiego jest bardzo atrakcyjny turystycznie. Stolicą województwa są Kielce, niewątpliwie miasto bogate w zabytki i ciekawą historię. Charakterystycznym elementem tego regionu są Góry Świętokrzyskie - najstarszy łańcuch górski w kraju. Oprócz tego warto odwiedzić: Krzemionki Opatowskie(jedna z najstarszych kopalni krzemienia na świecie), gołoborze na Świętym Krzyżu, jaskinia „Raj”, Sandomierz z pięknym Starym Miastem a także wiele innych atrakcyjnych miejsc, które nie sposób wyliczyć. Jednak przed zwiedzaniem należy poświecić parę minut i poczytać o historii miejsca, w które planujemy wyruszyć, dzięki niej możemy zrozumieć ich istotę. Na terenie województwa znajduje się również kilka ośrodków narciarskich, kąpieliska. Wyznaczone są szlaki piesze, rowerowe, które zaspokoją nawet najaktywniejszych urlopowiczów. Baza noclegowa województwa świętokrzyskiego jest bardzo dobrze rozbudowana, w ofercie znajdują się ośrodki wypoczynkowe znajdujące się w lesie, nad wodą jak i również hotele o wysokim standardzie. 

Zaledwie kilka kliknięć dzieli Was od wyszukania kamer znajdujących się na terenie województwa świętokrzyskiego. Zapraszamy do oglądania!

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.