Piątek, 19.07.2024 10:47

Starachowice - Rynek

Link źródłowy

Starachowice kamera online na Rynek

Starachowicki Rynek usytuowany jest w najstarszej części miasta, Wierzbniku. Początkowo rzemieślniczo-handlowa osada, która otrzymała prawa miejskie w 1642 roku, była zapleczem dla rozbudowujących się w XVII i XVIII wieku okolicznych zakładów górniczo-hutnicznych. Otaczające Rynek kamieniczki, jeszcze przed II wojną światową zamieszkiwane były głównie przez społeczność żydowską.

Starachowicki Rynek oraz jego najbliższe okolice kilka lat temu przeszły potężną rewitalizację. Zakres prac objął płytę Rynku oraz ulice dojazdowe i wylotowe, a także przyległe do niego. Wymienione zostały wszystkie instalacje, począwszy od ściekowej po telekomunikacyjną. Wybudowany został także nowy, podziemny szalet miejski. Co bardzo ważne, zamontowane zostały nowe, stylowe lampy i ławki. Powstały również alejki i platforma sceniczna. Niegdyś zapomniany i zaniedbany pomnik wraz z głazem i tablicą przeniesiony został na północną część Rynku, do tzw. zielonej strefy.

Niestety pomimo modernizacji starachowicki Rynek nie jest zbyt ciekawym, ani ładnym miejscem, które warto polecić. Oprócz tego, że posadzonych zostało kilka roślin, została wymieniona nawierzchnia i ustawione zostały nowe ławki, jest to miejsce puste, zimne, bez duszy i klimatu.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23.2 °C (73.8 °F)
  • prędkość wiatru: 2.51 km/h (1.56 mph)
  • wilgotność powietrza: 50 %
  • kierunek wiatru: 35 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Starachowice

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 898:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.