Sobota, 18.05.2024 16:34

Kielce - Stacja narciarska

Link źródłowy

Kielce kamera na stacji narciarskiej

Stok narciarski Telegraf usytuowany jest na największym wzniesieniu (406 m n.p.m.) położonym w administracyjnych granicach miasta Kielce. Niewątpliwym atutem jest położenie ośrodka w bliskiej odległości od ścisłego centrum stolicy województwa świętokrzyskiego.

Niecałe 3 lata temu w stacji narciarskiej Telegraf został wybudowany nowoczesny, czteroosobowy wyciąg krzesełkowy. Kolejka funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 22 (w sezonie zimowym), zaś w dni wolne od pracy od godziny 9 do 22 (przez cały rok). W sezonie zimowym stok jest naśnieżany, ratrakowany, a także oświetlony. Trasa zjazdowa nie należy do najtrudniejszych, lecz początkujący amatorzy białego szaleństwa powinni uważać, gdyż w górnym odcinku trasa jest najbardziej nachylona. Długość wyznaczonej trasy zjazdowej wynosi 500 metrów, zaś różnica poziomów 90 m. Na terenie ośrodka narciarskiego Telegraf funkcjonuje także szkółka narciarska oraz Karczma. Zostało wyznaczone również specjalne miejsce na ognisko.

Ośrodek Telegraf przygotował również ofertę letnią dla rodzin z dziećmi oraz grup znajomych. Na terenie ośrodka funkcjonuje plac zabaw, na który składają się piaskownice, huśtawki, dmuchane zamki oraz suchy basen z kulkami, natomiast dorośli do dyspozycji mają specjalny tor do Mini Golfa.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.5 °C (65.4 °F)
  • prędkość wiatru: 2.93 km/h (1.82 mph)
  • wilgotność powietrza: 1 %
  • kierunek wiatru: 122 °
  • zachmurzenie: 78 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 986 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska w miejscowości Kielce

Stacja narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 638:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.