Środa, 24.07.2024 16:30

Kamery w Kielcach (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Kielce - opis

Kielce położone są na terenie Gór Świętokrzyskich, nad rzeką Silnicą. W podaniach historycznych pierwsza wzmianka na temat miasta pojawia się w połowie XII wieku, obecnie jest to stolica województwa świętokrzyskiego oraz największy ośrodek gospodarczy i turystyczny w regionie.

Sztandarowym zabytkiem Kielc bez wątpienia jest Pałac Biskupów Krakowskich, którzy niegdyś władali miastem. Aktualnie w pałacu mieści się Muzeum Narodowe. Turyści zazwyczaj swoje pierwsze kroki kierują w stronę Kieleckiego Rynku, który zachwyca XVIII i XIX-wieczną zabudową. W mieście znajduje się wiele obiektów sakralnych, które przykuwają uwagę urlopowiczów ciekawą architekturą. Najstarszą w mieście świątynią jest kościół p.w. św. Wojciecha, którego początki sięgają X wieku. Warto też odwiedzić ponad dwustuletni drewniany Dworek Laszczyków oraz Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, która po licznych przebudowach uzyskała obecny wygląd. Na terenie Kielc zostało utworzonych aż 9 muzeów. 

Miłośnicy historii i architektury oraz amatorzy pięknej przyrody w Kielcach nie będą się nudzić. Miasto kusi licznymi zabytkami, przepięknymi krajobrazami oraz zachwycającymi formami geologicznymi. Warto wybrać się w wędrówkę Szlakiem Miejskim po Kielcach, który zaprowadzi nas w najciekawsze zakątki miasta.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.