Piątek, 19.04.2024 20:35

Kielce - Rynek

Rynek - Kielce
Link źródłowy

Kielce kamera na rynek

Rynek w Kielcach zwany potocznie "kielecką starówką" to obecnie centrum życia społecznego i kulturalnego, a także miejsce odwiedzane przez każdego turystę przybywającego do stolicy województwa świętokrzyskiego.

Niestety przez niekorzystne ustawienie kamery, nie widoczne są wspaniałe i zabytkowe kamienice otaczające Rynek. Większość z nich powstała na przełomie XIX i XX wieku, choć niektóre pamiętają jeszcze XVIII wiek. Kielecki Rynek prawdopodobnie powstał już w wieku XII, a jego układ i wygląd w ciągu ostatnich 200 lat nie zmienił się znacząco. Niestety, do dnia dzisiejszego nie przetrwał Ratusz, który usytuowany był w centralnej części Rynku, został on zniszczony w wyniku pożaru, który wybuchł w 1800 roku.

Kielecki Rynek to miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić, lecz najbardziej drażniącą rzeczą są wszechobecne ogródki piwne, które skutecznie burzą fantastyczny klimat tego miejsca. Jeszcze do niedawna na Rynku znajdowała się fontanna i sporych rozmiarów rondo, lecz po modernizacji plac został wyłożony kostką.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 5.4 °C (41.7 °F)
  • prędkość wiatru: 10.8 km/h (6.71 mph)
  • wilgotność powietrza: 39 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 992 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Kielce

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 636:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.