Poniedziałek, 29.05.2023 08:07

Kielce ↓

Kielce - Ulica Jagiellońska

Ulica Jagiellońska - Kielce
Link źródłowy

Kielce kamera na ulicę Jagiellońską

Kielce to miasto położone w Górach Świętokrzyskich, nad rzeką Silnicą. Według podań historycznych stolica województwa świętokrzyskiego została założona już w XII wieku, a z powstaniem miasta wiąże się pewna legenda.

Kamera została zamontowana w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Droga widoczna na obrazie z kamery to ulica Jagiellońska, rozpoczyna się ona na południu, od skrzyżowania z ulicą Krakowską i biegnie na północ, przez około 3 kilometry do skrzyżowania z ulicą 1 Maja.

Widoczny po drugiej stronie ulicy, ogromny teren zielony powoli zamienia się w pierwszy ogród botaniczny w Kielcach. Idea budowy ogrodu botanicznego w stolicy województwa świętokrzyskiego istnieje już od 40 lat, lecz dopiero w 2005 roku rozpoczęły się pierwsze prace projektowe, które zakończyły się 2 lata później. Do końca roku 2013 posadzonych zostało ponad 4 tysiące drzew i krzewów. Docelowo liczba ta zwiększy się ponad dwukrotnie. W trakcie budowy są ścieżki, a także miejsca do odpoczynku i "zielona klasa", gdzie będą prowadzone lekcje i wykłady dla dzieci i młodzieży.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.4 °C (58 °F)
  • prędkość wiatru: 2.88 km/h (1.79 mph)
  • wilgotność powietrza: 28 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1005 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Jagiellońska w miejscowości Kielce

Ulica Jagiellońska

Powiązane kategorie z kamerą nr 637:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.