Środa, 24.07.2024 17:32

Kamery na Warmii i Mazurach (8)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Warmińsko-mazurskie - opis

Województwo warmińsko-mazurskie położone jest w północno-wschodniej części Polski. Region ten nazywany jest bardzo często krainą tysiąca jezior, choć w rzeczywistości jest ich ponad dwa razy więcej. Stolicą województwa jest Olsztyn, a jego obszar wynosi ponad 24 tysiące km2., co pośród wszystkich województw daje mu czwarte miejsce.

Wybitne walory rekreacyjne, przyrodnicze i turystyczne sprawiają, że jest to region odwiedzany bardzo chętnie przez mieszkańców wschodniej i centralnej Polski, głównie w okresie wakacyjnym. Liczne jeziora, a w tym największe Śniadrwy i Mamry zapewniają szereg możliwości spędzania aktywnie czasu, i są idealnym miejscem do oddania się błogiemu lenistwu. Naturalnym bogactwem Warmii i Mazur są lasy i puszcze, które pokrywają prawie 30% powierzchni województwa. Na ich terenie wyznaczone zostały liczne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Dopełnieniem pięknego krajobrazu są świetnie zachowane zamki gotyckie, kościoły i pałace.

Warmia i Mazury są odwiedzane każdego roku przez ponad 4 miliony turystów. Do ich dyspozycji przygotowanych jest ponad 34 tysięcy miejsc noclegowych. Tutaj prym wiodą przede wszystkim domki letniskowe i kwatery prywatne, lecz nie brakuje tutaj również hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.