Środa, 24.07.2024 18:09

Kamery w Olsztynie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Olsztyn - opis

Olsztyn to miasto położone w Krainie Tysiąca Jezior, w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to miasto niezwykle atrakcyjne dla turystów, głównie ze względu na liczne jeziora i wspaniałe zabytki znajdujące się w jego granicach. Do najważniejszych zabytkowych obiektów architektonicznych należy Stary Ratusz, Katedra i Wysoka Brama. Na terenie miasta znajduje się aż 15 jezior, w tym 13 o powierzchni przekraczającej 1 ha.

Olsztyn posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Turyści dysponujący większymi zasobami finansowymi wybierać mogą pomiędzy hotelami oferującymi wysoki standard, natomiast studenci i rodziny z dziećmi z mniejszymi możliwościami finansowymi mogą wybierać pomiędzy licznymi kwaterami prywatnymi, a pensjonatami. Najtańsze noclegi to domena hosteli i schronisk, na obrzeżach miasta znajdują się także campingi.

Swój wolny czas w Olsztynie warto zaplanować wcześniej. W zależności od naszych preferencji i długości pobytu, obowiązkowym punktem zwiedzania jest Stary Ratusz, Katedra i Wysoka Brama, niemniej jednak część wolnego czasu warto poświęcić na aktywność fizyczną. Wokół miasta wyznaczone są liczne trasy piesze i rowerowe. Wiosną i latem istnieje także możliwość zorganizowania wyprawy kajakowej rzeką Łyną przepływającą przez miasto.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.