Sobota, 18.05.2024 14:51

Kamery w Giżycku (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Giżycko - opis

Giżycko jest miastem leżącym w województwie warmińsko-mazurskim, w zielonym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, pomiędzy Jeziorem Kisajno a Jeziorem Niegocin. Fantastyczne usytuowanie miasta w pobliżu wielkich jezior sprawia, że Giżycko poszczycić się może niezwykle prestiżowym tytułem Żeglarskiej Stolicy Polski. 

Giżycko to niekwestionowany raj dla miłośników uciech wodnych. Nad położone wokoło jeziora każdego roku ściągają liczni pasjonaci żeglarstwa, kitesurfingu, kajakarstwa, a także windsurfingu. Turyści spragnieni nowych wrażeń mogą spróbować swoich sił nurkując i jednocześnie odkrywając podwodny świat mazurskich akwenów. Choć Giżycko, za sprawą swojego położenia kojarzy się głównie jako idealne miejsce do wypoczynku nad wodą, to miasteczko w swojej ofercie ma również wiele atrakcji znajdujących się na stałym lądzie.

W mieście zachował się wspaniały przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej - Twierdza Boyen, wzniesiona w XIX wieku, a obecnie udostępniona do zwiedzania turystom. Ponadto miłośnicy zabytków z pewnością zwrócą szczególną uwagę na neoklasycystyczny kościół oraz wzniesione w XIX i na początku XX wieku kamieniczki. Ogromnym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się także most obrotowy na Kanale Łuczyńskim, bowiem jest to jedna z dwóch zachowanych tego typu konstrukcji w Europie.

Giżycko to miasteczko bardzo chętnie odwiedzane nie tylko przez Polskich, ale także i przez zagranicznych turystów. Przebywając w Giżycku nie wolno zapomnieć także o bogactwie cennych walorów przyrodniczych, które dość dobrze skrywane są w porastających okolice miasta borach mieszanych. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.