Piątek, 18.06.2021 04:43

Giżycko - Aleja 1-maja

Aleja 1-maja - Giżycko

Giżycko kamera na Aleję 1-maja

Kamera została prawdopodobnie zamontowana w okolicach skrzyżowania Alei 1 Maja z ulicą 3 Maja. Aleja 1 Maja jest jedną z głównych arterii Giżycka, biegnie na północny-wschód od ronda przy placu Grunwaldzkim, aż do granicy administracyjnej miasta.

Zdjęcia z tej kamery nie ukazują niczego interesującego, więc skupimy się na jednej z największych atrakcji Giżycka. Poza uciechami wodnymi, miasteczko oferuje także inne atrakcje, w mieście znajduje się dobrze zachowana Twierdza Boyen, która wzniesiona została w latach 1843-1845. Jest to doskonały przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej, który był unowocześniany w miarę rozwoju techniki wojennej. Twierdza Boyen usytuowana jest na zachód od centrum miasta, w wąskim przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, na Wyspie Giżyckiej. Twierdza była bardzo ważnym ogniwem w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu obszar państwa pruskiego.

Praktycznie cały teren twierdzy opleciony jest licznymi i oznakowanymi ścieżkami spacerowymi. Przy bramie Prochowej, gdzie usytuowany jest letni amfiteatr odbywają się liczne imprezy połączone z koncertami. Do najpopularniejszych imprez tam odbywających się bez wątpienia należą "Szanty w Giżycku".

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.6 °C (56.5 °F)
  • prędkość wiatru: 5.42 km/h (3.37 mph)
  • wilgotność powietrza: 89 %
  • kierunek wiatru: 140 °
  • zachmurzenie: 7 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Aleja 1-maja w miejscowości Giżycko

Aleja 1-maja

Powiązane kategorie z kamerą nr 955:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.