Sobota, 22.06.2024 05:43

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie giżyckim (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat giżycki - opis

Wielkie Jeziora Mazurskie to bez wątpienia jeden z najatrakcyjniejszych krajobrazowo regionów Polski. Czysta woda, świeże i nieskażone powietrze oraz przyroda w pełnej odsłonie zachęcają do spędzania tutaj jak najwięcej czasu. Pomiędzy jeziorem Niegocin i Kisajno położone jest niewielkie miasteczko, Giżycko będące stolicą powiatu giżyckiego.

Powiat giżycki charakteryzuje się przede wszystkim bogactwem zwierząt, ptaków i licznych atrakcji przyrodniczych i krajobrazowych. Wspaniałym uzupełnieniem krajobrazu jezior są tutejsze lasy, a największym kompleksem leśnym jest Puszcza Borecka rozciągająca się na powierzchni 250 kilometrów kwadratowych. W jej obrębie usytuowane są aż cztery rezerwaty przyrody, a jedną z największych atrakcji jest Stacja Hodowli Żubrów w Wolisku. Atrakcyjne otoczenie przyrodnicze regionu stwarza idealne warunki dla miłośników wszelakich form turystyki. Liczne ścieżki rowerowe i piesze zachęcają turystów do wycieczek, spacerów i uprawiania joggingu, natomiast miłośnicy jazdy konnej mają do dyspozycji liczne ośrodki oferujące bogaty zakres usług.

Powiat giżycki to nie tylko fenomenalne walory przyrodnicze, ale także interesująca, lecz słabo znana historia oraz bogate dziedzictwo pogranicza. Przed ponad 600 lat ludzie żyjących na tych terenach funkcjonowali na styku kultury niemieckiej, polskiej i litewskiej, co na trwałe odcisnęło się na wizerunku tego regionu. Zamierzchłe dzieje widoczne są w zabytkach kultury materialnej i duchowej. Warto odwiedzić cmentarzyska i grodziska Prusów m.in.: Góra Strażnicza w Orle, Święta Góra w Staświnach czy Góra Zamkowa w Jezioru.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.