Sobota, 18.05.2024 15:44

Ełk ↓

  • Jezioro Ełckie

Ełk - Jezioro Ełckie

Jezioro Ełckie - Ełk
Link źródłowy

Ełk kamera online na jezioro Ełckie

Jezioro Ełckie położone jest w sąsiedztwie Ełku, po zachodniej stronie miasta. Brzegi jeziora są przeważnie niskie i bezleśne, a od strony Ełku, nad jeziorem powstała plaża, wybudowana została także letnia scena i camping. Od strony miasta wytyczone zostały plaże, natomiast część południowa jeziora jest obficie zarośnięta. Przez jezioro Ełckie przepływa rzeka Ełk, jest to ósme pod względem głębokości jezioro w Polsce.

Na wyspie, leżącej w północnej części jeziora, która połączona jest z lądem mostem zamkowym, znajdują się ruiny zamku krzyżackiego. Pierwszy drewniany zamek krzyżacki w Ełku wybudowany został przez Ulricha Von Jungingena, lecz zburzony został przez wojska Władysława Jagiełły. W latach 1398-1406 powstała pierwsza murowana warownia na Jeziorze Ełckim. W 1410 roku ełcki zamek ponownie został zniszczony, a po odbudowie stał się siedzibą starosty, a następnie sądu. Po pożarze i kolejnych zniszczeniach oraz przebudowach do 1970 roku mieściło się w nim więzienie.

Doskonałym miejscem spacerowym jest malownicza promenada ciągnąca się wzdłuż Jeziora Ełckiego. Promenada rozpoczyna się przy ulicy św. Wojciecha i biegnie do ulicy Grunwaldzkiej. Wzdłuż promenady stoją stylowe latarnie, ławeczki i wypożyczalnie sprzętu pływającego, kawiarnie, puby i plaża miejska.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.9 °C (71.5 °F)
  • prędkość wiatru: 4.52 km/h (2.81 mph)
  • wilgotność powietrza: 45 %
  • kierunek wiatru: 143 °
  • zachmurzenie: 6 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1016 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Jezioro Ełckie w miejscowości Ełk

Jezioro Ełckie

Powiązane kategorie z kamerą nr 888:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.