Piątek, 19.07.2024 10:54

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Olsztyn (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Olsztyn - opis

Olsztyn, miasto na prawach powiatu położone w województwie warmińsko-mazurskim w północno-wschodniej części Polski. Jest stolicą województwa, a także ważnym ośrodkiem gospodarczym, naukowym i kulturowym regionu. W księgach historycznych pierwsza wzmianka na temat osady, w miejscu dzisiejszego miasta pochodzi z 1334 roku. Zaledwie 20 lat później miastu zostały nadane prawa miejskie.

Olsztyn może i nie jest główną destynacją turystów przybywających na Warmię i Mazury, lecz jest miastem chętnie odwiedzanym przez urlopowiczów przebywających w sąsiednich kurortach położonych w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Liczne zabytki i ciekawa, zupełnie inna atmosfera panująca w mieście przyciąga turystów. Pasjonatów historii i architektury z pewnością zachwyci Stary Ratusz i fragmenty fortyfikacji miejskich ze słynną Bramą Wysoką wzniesioną w XIV wieku. Ponadto obowiązkowym punktem zwiedzania miasta jest także zamek, w którym obecnie mieści się Muzeum Warmii i Mazur.

Położenie stolicy województwa warmińsko-mazurskiego w otoczeniu licznych jezior i lasów zapewnia szereg atrakcji. Amatorzy spacerów mają do dyspozycji szlaki piesze, natomiast miłośnicy dwóch kółek szlaki rowerowe. Pasjonaci sportów wodnych i błogiego lenistwa na plaży mają do dyspozycji liczne jeziora położone w okolicy, a także rzekę Łynę przepływającą przez miasto, na której można odbyć spływ kajakowy.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.