Środa, 24.07.2024 16:52

Kamery w Wilkasach (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Wilkasy - opis

Wilkasy to niesłychanie popularna miejscowość wypoczynkowa na Mazurach położona wśród lasów, około 4 kilometrów od Giżycka, w województwie warmińsko-mazurskim. Wieś usytuowana jest przy drodze krajowej nr 59 łączącej Giżycko z Rozogami. Pierwsze wzmianki w księgach historycznych na temat wsi pochodzą z 1493 roku, kiedy to odnowiony został dawny przywilej mieszkańców.

Wilkasy położone są w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, która uznawana jest za najpiękniejszy region w Europie. Ze względu na olbrzymią powierzchnię zajmowaną przez tutejsze jeziora krajobraz znacznie wyróżnia się na tle innych regionów przyrodniczych w naszym kraju. Naturalne i nieskażone środowisko oraz szereg obiektów sportowych zapewniają doskonałe warunki do spędzania wolnego czasu.

Na ogromną popularność wsi wpłynęła turystyka żeglarska oraz liczne imprezy organizowane na jeziorze Niegocin. Choć największy ruch turystyczny przypada w Wilkasach na okres letni, spotkać tutaj można licznych turystów już wczesną wiosną, kiedy zaczyna się sezon żeglarski.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.