Piątek, 01.12.2023 17:07

Mikołajki ↓

Mikołajki - Wioska Żeglarska

Wioska Żeglarska - Mikołajki
Link źródłowy

Mikołajki kamera na Wioskę Żeglarską

Kamera została zamontowana w Mikołajkach na budynku Baru "Bart" usytuowanym przy ulicy Kowalskiej 2. Na zdjęciach widoczny jest Port Żeglarski "Wioska Żeglarska Mikołajki". Jest to jeden z najładniejszych portów znajdujących się na Warmii i Mazurach.

Port Żeglarski "Wioska Żeglarska Mikołajki" usytuowany jest zaledwie kilkaset metrów od placu Wolności, na Jeziorze Mikołajskim. Port został wyposażony w cztery keje (z doprowadzoną wodą i prądem), a także całe zaplecze potrzebne żeglarzom i turystom. Żeglarze mają do dyspozycji punkt szkutniczy, pełne zaplecze sanitarne, pralnię, slipy, stację benzynową, a także sklep żeglarski. Ponadto funkcjonuje tutaj także sześć restauracji. Wioska Żeglarska to bardzo popularne miejsce wśród żeglarzy, bowiem przez cały sezon żeglarski organizowane są tutaj regaty w klasie Omega-Ostróda. Uczestnicy mają do dyspozycji aż 35 jachtów oraz licencjonowaną komisję sędziowską, a nad bezpieczeństwem czuwa wykwalifikowana służba ratownicza.

Wioska Żeglarska bynajmniej nie jest atrakcyjna jedynie dla żeglarzy, bowiem organizowane są tutaj liczne imprezy i zawody, które warto zobaczyć. Do najpopularniejszych należą: Regaty Mistrzostwa Polski Dziennikarzy, Grand Prix Mikołajek oraz Regaty o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -1.6 °C (29.1 °F)
  • prędkość wiatru: 6.16 km/h (3.83 mph)
  • wilgotność powietrza: 95 %
  • kierunek wiatru: 239 °
  • zachmurzenie: 34 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1004 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wioska Żeglarska w miejscowości Mikołajki

Wioska Żeglarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 906:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.