Środa, 24.07.2024 16:19

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie kieleckim (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat kielecki - opis

Powiat kielecki jest jednym z największych powiatów w Polsce i położony jest w malowniczych Górach Świętokrzyskich. W 1950 roku na terenie powiatu utworzony został Świętokrzyski Park Narodowy, który obejmuje m.in. pasmo Łysogór. Miejsce uznane za wyjątkowe i szczególne, znajdziemy tu malownicze pagórki i wzniesienia, zmienne rzeźby i formy ukształtowania. Na terenie powiatu znajdują się największe w Polsce kompleksy leśne.

Wędrując po malowniczych szlakach powiatu kieleckiego znajdziemy niezwykle zabytki, zamki, klasztory a także urocze historyczne miasteczka. Bogactwa natury i architektury sprawiają, iż jest to miejsce gdzie licznie przybywają turyści. Pagórkowaty teren stwarza dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. Świetnie przygotowane stoki narciarskie o różnym stopniu trudności, które możecie zobaczyć w naszym serwisie dzięki kamerom udostępniającym obraz na żywo.

Powiat kielecki znany jest z wielowiekowej tradycji, burzliwej historii a odwiedzający poznają nie tylko miejsca kultu religijnego, ale także mogą zobaczyć w jak piękny sposób historia i teraźniejszość mogą ze sobą współpracować.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.