Niedziela, 25.02.2024 08:37

Zakopane - Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska - Zakopane
Link źródłowy

Zakopane widok na Dolinę Chochołowską

Dolina Chochołowska jest najdłuższą oraz najdalej na zachód wysuniętą doliną znajdującą się w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Znajdują się tam stare szałasy pasterskie, kaplica św. Jana Chrzciciela oraz Schronisko Górskie PTTK położone na wspaniałej Polanie Chochołowskiej.

Dolina Chochołowska jest popularnym celem wielu turystów przybywających do Zakopanego. Swoją wędrówkę najlepiej rozpocząć z Siwej Polany, do której bez problemu dojedziemy samochodem lub PKSem. Przy polanie znajduje się dość duży parking, punkty gastronomiczne oraz toalety. Cała trasa wiedzie dolinną drogą, która nie jest zbyt mocno nachylona, przez pierwsze cztery kilometry maszerujemy asfaltem a następnie drogą gruntową. Przemierzając szlak, w kilku miejscach warto zatrzymać się choć na chwilę aby nacieszyć wzrok wspaniałymi widokami.

Czas przejścia z Siwej Polany do Doliny Chochołowskiej wynosi około dwóch godzin, do pokonania mamy około 7.5 km. Szlak prowadzący do Doliny Chochołowskiej jest wspaniałą alternatywą dla rodzin z mniejszymi dziećmi oraz osób starszych, których możliwości fizyczne są znacząco ograniczone.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 0.6 °C (33.2 °F)
  • prędkość wiatru: 4.62 km/h (2.87 mph)
  • wilgotność powietrza: 78 %
  • kierunek wiatru: 165 °
  • zachmurzenie: 93 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dolina Chochołowska w miejscowości Zakopane

Dolina Chochołowska

Powiązane kategorie z kamerą nr 253:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.