Sobota, 18.05.2024 14:33

Zakopane - Krupówki na żywo

Link źródłowy

Zakopane kamera widok na Krupówki

Krupówki to jedno z tych miejsc w Zakopanem, które niewątpliwie trzeba odwiedzić. Większość lokali handlowych zajmują sklepy z pamiątkami oraz klimatyczne góralskie knajpki lub po prostu fast-foody. Latem na deptaku spotkać można wielu lokalnych grajków, jest tu też postój dorożek, a przy dobrej pogodzie zobaczyć możemy przepiękne Tatry.

Niska góralska zabudowa w dalszym ciągu nadaje Krupówkom niesamowity klimat, nie jest on jednak taki sam jak 10 czy 20 lat temu. Cały urok reprezentacyjnej ulicy Zakopanego Krupówek zawarty jest w ciekawej zabudowie góralskiej, w szczególności dla osób, które mieszkają w zalanych betonem miastach. Dlatego też ciężko jest zrozumieć czemu władze Zakopanego czy nawet prywatni właściciele budynków pozwalają na oszpecanie ich licznymi szyldami. Największym nieporozumieniem jest zezwolenie na powstanie w takim miejscu popularnej sieci fast foodów (nazwa kojarzy się z kaczorem z komiksów). Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze "żywe zwierzaki" nagabujące do zrobienia z nimi zdjęć za minimum 20 złotych lub o zgrozo niezbyt przyjemny zapach koni, które raczej nie są zadowolone z pobytu w tak gwarnym miejscu, choć zapach ten jest dość swojski i rzeczywiście może kojarzyć się z Zakopanem.

Nie jesteśmy przeciwnikami fast foodów, lokali z kebabami czy też innych tego typu działalności, jednak wydaje się, że na reprezentacyjnej ulicy miasta o niezaprzeczalnych tradycjach, w przepięknych zabytkowych budynkach powinny znajdować się innego rodzaju lokale, ot chociażby sklep z regionalnymi przetworami, klimatyczne góralskie karczmy - tych akurat nie brakuje, jednak turystów jest na tyle dużo że żadna z nich raczej by nie zbankrutowała. Idąc tym tropem, nie długo w zamku na Wawelu będzie hipermarket a na wieży Eiffla zostanie rozwieszona 300-metrowa reklama klapków w promocyjnej cenie. Miejmy nadzieje, że właściciele budynków przejrzą na oczy, bo to już nie są stare, znane z przed wojennej literatury Krupówki, do których chętnie się powraca, teraz liczą się tylko dutki.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.4 °C (56.1 °F)
  • prędkość wiatru: 1.37 km/h (0.85 mph)
  • wilgotność powietrza: 71 %
  • kierunek wiatru: 26 °
  • zachmurzenie: 89 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Krupówki na żywo w miejscowości Zakopane

Krupówki na żywo

Powiązane kategorie z kamerą nr 202:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.