Piątek, 23.02.2024 04:55

Zakopane - Kolejka na Kasprowy Wierch

Link źródłowy

Zakopane kamera kolejki na Kasprowy Wierch

Powyższy obraz pochodzi z kamery obrotowej zamontowanej przy górnej stacji kolejki linowej. Nieco poniżej szczytu Kasprowego Wierchu swój początek mają dwie szerokie trasy narciarskie, prowadzące w dól do Kotła Gąsienicowego lub Kotla Goryczkowego.

Nartostrady na Kasprowym Wierchu są oceniane przez wielu narciarzy mianem najlepszych w Polsce. Trasa położona na Hali Gąsienicowej ma długość około 1500 metrów a średnie nachylenie wynosi 30%. Obsługiwana jest przez nowy czteroosobowy wyciąg krzesełkowy. Trasa zjazdowa położona na Hali Goryczkowej ma około 2200 metrów i obsługiwana jest przez stary wyciąg z drewnianymi, dwuosobowymi krzesełkami. Obie trasy zaczynają się dość stromo, zaś dalej ich przebieg jest łagodny. Ogromna przestrzeń oraz dość duże nachylenie stoku paraliżuje wielu narciarzy, a w szczególności tych, którzy dopiero niedawno rozpoczęli swoją przygodę z nartami. Istnieje możliwość zjazdu z Kasprowego Wierchu pod opieką wykwalifikowanego instruktora, z której warto skorzystać, kiedy nie jesteśmy pewni swoich umiejętności. Trasy zjazdowe są tylko częściowo ratrakowane.

Kamera udostępnia obraz na żywo (ewentualnie z opóźnieniem do 10 minut), wiele jednak zależy od pogody panującej na Kasprowym Wierchu. Poniżej znajdziecie przykładowe zdjęcie z kamery.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -2.6 °C (27.3 °F)
  • prędkość wiatru: 5.97 km/h (3.71 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 185 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1001 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kolejka na Kasprowy Wierch w miejscowości Zakopane

Kolejka na Kasprowy Wierch

Powiązane kategorie z kamerą nr 234:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.