Sobota, 18.05.2024 15:22

Zakopane - Dolina Goryczkowa

Dolina Goryczkowa - Zakopane
Link źródłowy

Zakopane kamera na Dolinę Goryczkową

Obok Giewontu, to właśnie Kasprowy Wierch jest najpopularniejszym celem wielu turystów odwiedzających Zakopane. Jak widać na powyższym obrazie z kamery, roztaczają się stąd fenomenalne widoki.

Szczyt usytuowany najbliżej nas to Pośredni Wierch Goryczkowy, od którego w dół schodzi Dolina Goryczkowa pod Zakosy, nieco dalej widoczna jest Goryczkowa Czuba, od niej w dół biegnie Dolina Goryczkowa Świńska. W tle widoczny jest Małołączniak oraz nieco niższa Kopa Kondracka. W dół do Doliny Goryczkowej biegnie jedna z najlepszych tras narciarskich w Polsce, początkowo jest ona dość stroma, a następnie łagodnieje. Obsługiwana jest przez dość starą jednoosobową kolejkę krzesełkową wybudowaną w 1969 roku. Po drugiej stronie Kasprowego została wyznaczona trasa Gąsienicowa, która prowadzi w dół do Doliny Gąsienicowej.

Kasprowy Wierch swoją popularność w dużej mierze zawdzięcza kolejce gondolowej wwożącej turystów na szczyt. Może i jest to szybszy sposób dostania się na samą górę niż "wdrapywanie się" przez trzy godziny, ale czy warto? Z pewnością każdy poczuje większą satysfakcje ze zdobycia góry wylewając z siebie nieco potu. Kolejką warto natomiast zjechać w dół, gdyż z wagoników roztaczają się wspaniałe widoki.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.4 °C (39.9 °F)
  • prędkość wiatru: 0.63 km/h (0.39 mph)
  • wilgotność powietrza: 71 %
  • kierunek wiatru: 42 °
  • zachmurzenie: 81 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dolina Goryczkowa w miejscowości Zakopane

Dolina Goryczkowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 254:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.