Sobota, 15.06.2024 22:02

Zakopane - Morskie oko

Morskie oko - Zakopane
Link źródłowy

Zakopane kamera na Morskie Oko

Piękne, polskie Tatry. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby zobaczyć masywne, monumentalne i strome szczyty górskie. Kamera ukazuje część Doliny Rybiego Potoku, w którym znajduje się największe jezioro w Tatrach - Morskie Oko.

Morskie Oko to jezioro pochodzenia polodowcowego. Niezaprzeczalnie jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego. Dojazd z Zakopanego do Palenicy Białczańskiej może stanowić dość duży problem, szczególnie w sezonie letnim przez niebotycznie długie korki. Zalecamy więc skorzystanie z jednego z wielu prywatnych przewoźników i pozostawienie samochodu w Zakopanem. Szlak rozpoczyna się w Palenicy Białczańskiej i biegnie osiem kilometrów asfaltową drogą. Jest to trasa łatwa i przyjemna, po drodze miniemy m.in. Wodogrzmoty Mickiewicza. Do Morskiego Oka dojechać można również dorożką lub saniami w zależności od pory roku, jednak ten rodzaj transportu nie da tyle satysfakcji co przejście całej drogi na piechotę, a ponad to konie ciągnące zaprzęg często są wycieńczone i padają ze zmęczenia przez nieodpowiedzialnych właścicieli chcących zarobić jak najwięcej dudków.

W szczycie sezonu do Morskiego Oka wędruje codziennie tysiące turystów. Droga pomiędzy gwarnymi urlopowiczami nie zawsze należy do najprzyjemniejszych. Alternatywą dla turystów, którym przeszkadzają tłumy może być wędrówka do Doliny Pięciu Stawów, z której następnie możemy wybrać się do Morskiego Oka.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.9 °C (44.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.48 km/h (1.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 85 %
  • kierunek wiatru: 260 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Morskie oko w miejscowości Zakopane

Morskie oko

Powiązane kategorie z kamerą nr 250:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.