Sobota, 18.05.2024 16:09

Kamery w Zakopanem (31)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Zakopane - opis

Zakopane, miasto położone u podnóży Tatr, otoczone przez górę Świnicę (2301m n.p.m.) i Kasprowy Wierch (1985 m n.p.m.), przyciągające ponad 2 miliony turystów rocznie, zimowa stolica Polski. Miejscowość oferuje wiele atrakcji, niezależnie od pory roku, dnia czy też godziny. Dzikie piękno polskich gór przyciąga wielu turystów z kraju i zagranicy.

W Zakopanem jest kilka miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Krupówki - to ulica znajdująca się w samym centrum Zakopanego, miejsce gdzie turyści poczują góralski klimat, zjedzą przepysznego oscypka, kupią pamiątki, gdzie mogą zrobić popularne zdjęcie z misiem czy też przejechać się dorożką. Znajduje się tu również Muzeum Tatrzańskie Im. Dra Tytusa Chałubińskiego, które jest jednym z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. Z Krupówek rozciąga się fenomenalny widok na panoramę Giewontu.

Obowiązkowym punktem zwiedzania jest także Gubałówka, na którą możemy wejść pieszo lub wjechać kolejką i skąd możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, a przede wszystkim panoramę miasta. Zakopane jest miastem pełnym zabytkowych kościołów i kapliczek, które warto odwiedzić, a w szczególności drewnianą świątynię pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej wraz z znajdującym się opodal wybudowanym już z kamienia, kościołem św. Rodziny, gdzie ołtarz został wyrzeźbiony w formie tryptyku. Z pewnością kolejne miejsce warte zobaczenia to Wielka Skocznia na Krokwi, gdzie odbywały się zawody w skokach narciarskich o Puchar Świata czy też Mistrzostwa Polski. Zimą największą atrakcją są zjazdy na nartach i snowboardach na stokach specjalnie do tego przygotowanych, które są wręcz oblegane przez turystów. Miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć to Morskie Oko, położone na wysokości 1395 m n.p.m. Jest to największe jezioro położone w Tatrach, z pewnością zrobi spore wrażenie i zapadnie na długo w pamięć.

Wiele szlaków ma swój początek w mieście i prowadzi w głąb Tatr, co pozwala na ucieczkę od tłumów turystów i zaznanie odrobiny ciszy i spokoju. Dostępne są również całoroczne wyciągi, kolejki linowe, które pozwalają bez większego wysiłku wjechać na szczyt Gubałówki, Kasprowego Wierchu czy też Butorowego Wierchu, skąd rozciągają się niezwykłe widoki. Latem dostępne są również specjalnie przygotowane trasy rowerowe.

Zakopane to miejsce, do którego chce się wracać. Niepowtarzalny klimat góralski, świeże powietrze, piękno i potęga gór. Miasto pozwala na zaspokojenie większości potrzeb turystów, aktywnego wypoczynku, duchowego odpoczynku, artystycznego natchnienia i oczywiście oscypek, zaspokoi podniebienia wczasowiczów. W mieście znajduje się wiele kamer, w krótkim czasie zostaną one udostępnione w naszym serwisie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.