Piątek, 19.04.2024 19:41

Zakopane - Giewont z Willi 5 Dolin

Giewont z Willi 5 Dolin - Zakopane
Link źródłowy

Zakopane kamera na Giewont z Willi 5 Dolin

Z tej perspektywy widać doskonale sylwetkę Giewontu przypominającą Śpiącego Rycerza. Kamera zamontowana jest na budynku pensjonatu Willa 5 Dolin położonym na obrzeżach Zakopanego.

Na szczyt Giewontu prowadzi kilka szlaków, najłatwiejszym z nich jest szlak niebieski biegnący z Kuźnic przez Halę Kondratową, choć droga jest prosta i najmniej męcząca, jest również najmniej atrakcyjna pod względem widokowym, lecz dla turystów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z turystyką górską, ta trasa może okazać się najlepszym wyborem. Szlak, z którego roztaczają się o wiele ładniejsze widoki, lecz podejście jest bardziej strome prowadzi przez Dolinę Małej Łąki, natomiast jeśli zależy nam, aby zobaczyć również Siklawicę musimy wybrać wariant 3, szlak biegnący przez Dolinę Strążyską.

Do Kuźnic, gdzie swój początek ma szlak niebieski, najłatwiej dojechać busem kursującym z centrum Zakopanego, średnia cena biletu wynosi około 5 złotych za osobę. Zalecamy pozostawienie samochodu w miejscu zakwaterowania, gdyż w Kuźnicach parking jest wyłączony dla samochodów prywatnych, zaś najbliższy dostępny usytuowany jest opodal ronda (okolice Muzeum TPN), i jest zazwyczaj wypełniony po brzegi.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 1.6 °C (35 °F)
  • prędkość wiatru: 5.21 km/h (3.24 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 197 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Giewont z Willi 5 Dolin w miejscowości Zakopane

Giewont z Willi 5 Dolin

Powiązane kategorie z kamerą nr 717:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.