Sobota, 18.05.2024 15:32

Zakopane - Kasprowy Wierch

Link źródłowy

Zakopane kamera z Kasprowego Wierchu

Kasprowy Wierch to jeden z najpopularniejszych celów wycieczek większości turystów przyjeżdżających do Zakopanego. Zimą przyciąga wielu narciarzy i snowboardzistów, ze względu na trasy w Kotle Gąsienicowym oraz Kotle Goryczkowym, które przez wielu miłośników białego szaleństwa uznawane są za najlepsze w Polsce. Na obrazie z kamery widzimy niesamowitą panoramę Tatr ze szczytu Kasprowego Wierchu.

Kasprowy Wierch zdobyć możemy na dwa sposoby, jednym z nich jest wjazd kolejką lub co najmniej dwu godzinna piesza wędrówka. Dolna stacja kolejki linowej znajduje się w Kuźnicach, opodal której zaczyna się jeden z kilku szlaków prowadzących na szczyt Kasprowego Wierchu. Piesza wędrówka szlakiem na szczyt zapewni nam bliski kontakt z przyrodą, lasem, przepiękne widoki na Czerwone Wierchy oraz Giewont. Droga biegnie w dużej mierze przez las, trasa nie jest zbyt trudna, jest wręcz monotonna. Na szczycie Kasprowego Wierchu znajduje się górna stacja kolejki linowej, obserwatorium meteorologiczne oraz stacje wyciągów krzesełkowych. Widok ze szczytu jest niesamowity, fantastycznie prezentuje się Świnica oraz profil Kościeliska zaś na południe, rozciąga się wspaniały widok na Kopy Liptowskie, znad których wygląda wierzchołek Krywania.

Bardzo często turyści wjeżdżają kolejką linową na szczyt Kasprowego Wierchu a w dół schodzą już szlakiem. W trakcie sezonu wakacyjnego wjazd na szczyt kolejką może okazać się równie czasochłonny co wędrówka piesza. Od samego rana przy kasach w Kuźnicach tworzą się przeogromne kolejki, w których czas oczekiwania może wynieść nawet trzy godziny.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.4 °C (39.9 °F)
  • prędkość wiatru: 0.63 km/h (0.39 mph)
  • wilgotność powietrza: 71 %
  • kierunek wiatru: 42 °
  • zachmurzenie: 81 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kasprowy Wierch w miejscowości Zakopane

Kasprowy Wierch

Powiązane kategorie z kamerą nr 232:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.