Piątek, 19.04.2024 19:31

Zakopane - Buczynowa Dolinka

Buczynowa Dolinka - Zakopane
Link źródłowy

Zakopane kamera na Buczynową Dolinkę

Buczynowa Dolinka to niewielka, mająca ponad 500 metrów długości "dolina wisząca" w Tatrach, będąca bocznym odgałęzieniem Doliny Roztoki.

Do Buczynowej Dolinki najlepiej jest wybrać się po dotarciu do Doliny Pięciu Stawów, dojście do niej, już nie powinno stanowić większego problemu. Zaledwie 45 minutowy marsz dzieli nas od Buczynowej Dolinki, która cała usłana jest głazami. Dolina jest otoczona stokami Koziego Wierchu, Czarnych Ścian, Granatów i Buczynowych Turni. Dodają one niesamowitego uroku, tej niewielkiej dolinie, a przede wszystkim pozwalają zweryfikować proporcje otaczającego nas świata. Buczynowa Dolinka nie jest tak często odwiedzana przez turystów jak Morskie Oko, stanowi więc wspaniałe miejsce, gdzie możemy spokojnie podziwiać piękno naszych polskich gór z dala od gwarnych urlopowiczów.

Wybierając się w wędrówkę do Morskiego Oka czy też Buczynowej Dolinki zmotoryzowani turyści powinni pozostawić samochód w miejscu zakwaterowania i wybrać się do Palenicy Białczańskiej PKSem lub busem. Dojazd do polany stanowić może nie lada problem ze względu na korki. Parking przy polanie jest płatny 20 zł/doba.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -3.5 °C (25.7 °F)
  • prędkość wiatru: 9.93 km/h (6.17 mph)
  • wilgotność powietrza: 76 %
  • kierunek wiatru: 240 °
  • zachmurzenie: 40 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1007 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Buczynowa Dolinka w miejscowości Zakopane

Buczynowa Dolinka

Powiązane kategorie z kamerą nr 252:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.