Sobota, 25.05.2024 16:08

Zakopane - Dolina Rybiego Potoku

Dolina Rybiego Potoku - Zakopane
Link źródłowy

Zakopane kamera na Dolinę Rybiego Potoku

Niewątpliwie jest to jeden z ciekawszych widoków znajdujących się w naszym serwisie. Morskie Oko to największe i jedno z najpiękniejszych tatrzańskich jezior. Położone jest w Dolinie Rybiego Potoku. Kiedyś jezioro nazywane było Rybi Staw od żyjącego w nim pstrąga.

Morskie Oko z pewnością zachwyci miłośników przyrody, fotografów oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie piękne widoki. Do Morskiego Oka dotrzemy z Palenicy Białczańskiej. Szlak wiedzie 8 kilometrów drogą asfaltową (przez co niezbyt przypomina prawdziwy szlak górski), jego pokonanie nie powinno nam zająć dłużej niż 2.5 godziny. Osoby, które chciałyby zwiedzić Morskie Oko w ciszy i spokoju powinny wybrać się już w kwietniu na wędrówkę, wtedy też unikniemy tłumów turystów oraz poczucia marszu razem z pielgrzymką. Przy jeziorze znajduje się Stare oraz Nowe Schronisko, które przez ponad 100 lat przeszło liczne remonty i przebudowy. Obecnie jest to dość nowoczesny budynek. Z większości pokoi roztaczają się fantastyczne widoki na otaczające dolinę szczyty.

Dolina Rybiego Potoku to miejsce niezwykłe, które zmienia swój wygląd i charakter w zależności od pory roku, dnia i pogody. W dalszym ciągu są aktualne słowa Walerego Eljasza z 1873 roku: "Powiadają, że być w Tatrach i Morskiego Oka nie zwiedzić, znaczy tyle, co będąc w Rzymie nie zobaczyć Papieża".

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.5 °C (63.5 °F)
  • prędkość wiatru: 6.63 km/h (4.12 mph)
  • wilgotność powietrza: 40 %
  • kierunek wiatru: 150 °
  • zachmurzenie: 75 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dolina Rybiego Potoku w miejscowości Zakopane

Dolina Rybiego Potoku

Powiązane kategorie z kamerą nr 251:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.