Poniedziałek, 29.05.2023 08:37

Zakopane - Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa - Zakopane

Zakopane kamera na Polanę Szymoszkową

Zakopane jest jednym z najbardziej znanych miast w Polsce i niekwestionowaną zimową stolicą Polski. Co roku, tę położoną u podnóża Tatr w Rowie Podtatrzańskim miejscowość, odwiedza ponad 2 miliony turystów.

Na obrazie z kamery widoczny jest sześcioosobowy wyciąg narciarski, wzdłuż którego biegnie trasa czerwona (w górnej części następnie przechodzi w niebieską), na stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa. W skład ośrodka narciarskiego wchodzi Hotel Mercury, kąpielisko z wodami termalnymi, wyciąg dla dzieci, szkoła narciarska oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego. Kolejna trasa niebieska przebiega wzdłuż niżej położonego czteroosobowego wyciągu krzesełkowego, odpowiednia dla początkujących oraz niedoświadczonych narciarzy. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone oraz przygotowywane przez ratrak.

Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej na Polanie Szymoszkowej znajduje się Karczma Pająkówka, skąd roztacza się niesamowita panorama Tatr, którą możemy podziwiać popijając ciepłą herbatę lub kawę. Zakopane jest miastem, które chociaż raz w życiu trzeba odwiedzić!

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.5 °C (54.5 °F)
  • prędkość wiatru: 1.71 km/h (1.06 mph)
  • wilgotność powietrza: 63 %
  • kierunek wiatru: 1 °
  • zachmurzenie: 99 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1017 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Polana Szymoszkowa w miejscowości Zakopane

Polana Szymoszkowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 133:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.