Sobota, 15.06.2024 22:12

Zakopane - Hala Gąsienicowa

Hala Gąsienicowa - Zakopane
Link źródłowy

Kamera online na Halę Gąsienicową

Niegdyś, Hala Gąsienicowa była jednym z większych ośrodków pasterstwa w Tatrach. Dziś jest to miejsce odwiedzane licznie przez turystów. Najszybszą oraz najpopularniejszą drogą na Halę Gąsienicową jest przejście przez Boczań. Ze szlaku roztaczają się fantastyczne widoki na południowe zbocza Giewontu, Dolinę Olczyską i Kopieńce.

Szlak przez Boczań na Halę Gąsienicową rozpoczyna się w Kuźnicach i w dużej mierze wiedzie przez las. Kierujemy się na wschód od dolnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch i przechodzimy przez mostek nad rzeką Bystrą. Podążamy za szlakiem niebieskim, który dość stromo prowadzi nas do góry. Dalej droga wiedzie po skałach, które są dość śliskie. Po dłuższej chwili, przez prześwit w lesie wyłania się fenomenalny widok na południowe zbocza Giewontu. Niestety, droga dalej prowadzi przez las, który przysłania piękne widoki. W taki oto sposób niedługo znajdziemy się na wierzchołku Boczania. Po wyjściu z lasu na grzbiet Skupniowego Upłazu, możemy nacieszyć swoje oczy wspaniałymi widokami roztaczającymi się na Dolinę Olczyską i Kopieńce. Szlak dalej biegnie dość łagodną, powoli obniżającą się drogą, aż do samej Hali Gąsienicowej.

Na hali znajduje się popularne Schronisko PTTK Murowaniec oraz kilka innych obiektów m.in. szałasy, leśniczówka, baza taterników oraz budynek Tatrzańskiego Parku Narodowego. Kamera zamontowana jest opodal górnej stacji kolejki krzesełkowej prowadzącej na Kasprowy Wierch.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 7 °C (44.6 °F)
  • prędkość wiatru: 4.09 km/h (2.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 89 %
  • kierunek wiatru: 184 °
  • zachmurzenie: 14 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Hala Gąsienicowa w miejscowości Zakopane

Hala Gąsienicowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 266:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.