Piątek, 19.04.2024 20:10

Zakopane - Giewont z Willi Nałęcz

Giewont z Willi Nałęcz - Zakopane
Link źródłowy

Zakopane kamera na Giewont z Willi Nałęcz

Niekwestionowanym symbolem Zakopanego bez wątpienia jest Giewont. Majestatyczny masywy, swoją sylwetką przypominający śpiącego rycerza. Głowę tworzy Wielki Giewont, zaś tułów - Długi Giewont. Według jednej z wielu legend, śpiący rycerz ma się obudzić i obronić Polskę, jeśli kraj znajdzie się w stanie zagrożenia.

Mimo, że najpopularniejszy szlak prowadzący na Giewont nie należy do najtrudniejszych pod względem technicznym, to góra ta pochłonęła najwięcej istnień ludzkich w Tatrach. Zazwyczaj było to spowodowane nadmierną brawurą lub skrajną głupotą, a także próbą zdobycia szczytu lub zejścia z niego od strony północnej, która jest niebezpieczna nawet dla doświadczonych taterników.

Przed każdym wyjściem w góry, a w szczególności przed planowanym wejściem na szczyt Giewontu każdy obowiązkowo powinien sprawdzić prognozę pogody, a w przypadku zbliżającej się burzy zrezygnować z wycieczki. Szczyt Giewontu zwieńczony jest 15-metrowym krzyżem, który ściąga wyładowania atmosferyczne, i istnieje niesłychanie duże prawdopodobieństwo, że w trakcie burzy, dla turystów znajdujących się tuż obok, może się to skończyć śmiertelnym uderzeniem pioruna.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 0.6 °C (33.2 °F)
  • prędkość wiatru: 5.21 km/h (3.24 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 197 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Giewont z Willi Nałęcz w miejscowości Zakopane

Giewont z Willi Nałęcz

Powiązane kategorie z kamerą nr 715:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.