Środa, 24.07.2024 18:18

Zakopane - Giewont z Kasprowego Wierchu

Giewont z Kasprowego Wierchu - Zakopane
Link źródłowy

Zakopane kamera z Kasprowego Wierchu na Giewont

Kolejna kamera z widokiem na Giewont, jednak tym razem zupełnie z innej perspektywy, bowiem kamera znajduje się przy górnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Opis jednego z kilku szlaków prowadzących na szczyt Giewontu znajduje się w opisie kamery Zakopane-Giewont.

Giewont kusi wielu turystów swoimi imponującymi surowymi kształtami. Z jego szczytu podziwiać możemy wspaniałe widoki m.in. Kotliny Zakopiańskiej. Niestety, dość często wyprawa na szczyt kończy się tragicznie. Wszystko przez lekkomyślność, głupotę, nie przygotowanie a nawet alkohol. Na szczyt Giewontu bezpiecznie możemy wejść od południa, a bywa i tak, że niedoświadczeni turyści, chcąc udowodnić znajomym swoje umiejętności (a raczej ich brak) wybierają się na szczyt od strony północnej, pionowej niebezpiecznej ściany. W taki oto sposób, praktycznie każdego roku, zdarza się wypadek, który wymaga interwencji ratowników TOPR. Giewont (dane zarejestrowane) pochłonął już ponad 50 ofiar, które spadły w przepaść lub zostały trafione piorunem.

Pogoda w górach bardzo szybko się zmienia, z bezchmurnego słonecznego nieba, w ciągu kilku chwil, może rozpętać się burza. Dlatego też przed każdym wyjściem w góry obowiązkowo trzeba sprawdzić prognozę pogody, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach, takie informacje mamy na wyciągnięcie ręki w naszym serwisie

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.3 °C (57.6 °F)
  • prędkość wiatru: 3.94 km/h (2.45 mph)
  • wilgotność powietrza: 93 %
  • kierunek wiatru: 353 °
  • zachmurzenie: 92 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Giewont z Kasprowego Wierchu w miejscowości Zakopane

Giewont z Kasprowego Wierchu

Powiązane kategorie z kamerą nr 267:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.