Sobota, 22.06.2024 05:08

Zakopane - Dolina Gąsienicowa

Dolina Gąsienicowa  - Zakopane
Link źródłowy

Zakopane kamera na Dolinę Gąsienicową

Jedną z najpiękniejszych dolin w Tatrach jest Dolina Gąsienicowa, jej dużą część zajmuje Hala Gąsienicowa, rozległa wysokogórska łąka. Cel wielu turystów przybywających do Zakopanego.

Szlak prowadzący do Doliny Gąsienicowej jest dość łatwy i w miarę krótki. Rozpoczyna się w Kuźnicach, czas przejścia wynosi około dwóch godzin, wszystko jednak zależy od naszych możliwości. Po drodze możemy podziwiać prawdziwie wysokogórski krajobraz. Fantastyczny widok na Tatry roztacza się z murawy Królowej Równi. Latem dolina zachwyca, możemy tu chwilę odpocząć i nacieszyć oczy otaczającą nas zielenią i wspaniałymi szczytami górującymi nad nią. Będąc w Dolinie Gąsienicowej warto poświęcić 30 minut i zawędrować do Czarnego Stawu Gąsienicowego szlakiem niebieskim. Jest to największy staw w całej dolinie, żyją w nim pstrągi, a ciemny odcień wody spowodowany jest sinicami.

Na Hali Gąsienicowej mieści się Schronisko PTTK Murowaniec, przy którym znajduje się ważny węzeł szlaków. Ze schroniska możemy wyruszyć w stronę Kasprowego Wierchu, Świnicy, Koziego Wierchu lub Przełęczy Krzyżne. W naszym serwisie znajduje się kamera z obrazem na żywo na Czarny Staw Gąsienicowy. Zapraszamy do oglądania.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 10.3 °C (50.5 °F)
  • prędkość wiatru: 4.28 km/h (2.66 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 177 °
  • zachmurzenie: 55 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dolina Gąsienicowa w miejscowości Zakopane

Dolina Gąsienicowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 255:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.