Wtorek, 22.09.2020 22:12

Zakopane - Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal - Zakopane

Zakopane kamera Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal położone jest u podnóża góry Nosal, której północne stoki od lat uważane były za najlepsze tereny narciarskie w Zakopanem. Pierwsza kolejka krzesełkowa na zboczach Nosala została wybudowana w 1967 roku, a wzdłuż niej wytyczono jedną z lepszych tras slalomowych w Polsce. Ze względu na zły stan techniczny kolejka została zamknięta.

Obecnie zbocza Nosala to przede wszystkim wspaniałe tereny szkoleniowe, na stokach znajduje się pięć wyciągów orczykowych o długości od 150 do 250 metrów. Przyszli uczniowie do wyboru mają lekcje indywidualne lub w grupach, do których zostają przydzieleni według posiadanych umiejętności oraz kategorii wiekowych. Doświadczeni instruktorzy opracowali kompleksowy program nauki jazdy na nartach, który uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce. Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal jest największym terenem szkoleniowym w Zakopanem.

W pobliżu znajduje się bogate zaplecze gastronomiczne, noclegowe oraz narciarskie. Na terenie ośrodka oraz w jego bliskim sąsiedztwie znajdują się karczmy góralskie, restauracje, kwatery prywatne oraz serwis i wypożyczalnia sprzętu i ubioru narciarskiego.

Przykładowy obraz z kamery: Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal w miejscowości Zakopane

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal