Wtorek, 24.05.2022 13:50

Zakopane - Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal - Zakopane
Link źródłowy

Zakopane kamera Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal położone jest u podnóża góry Nosal, której północne stoki od lat uważane były za najlepsze tereny narciarskie w Zakopanem. Pierwsza kolejka krzesełkowa na zboczach Nosala została wybudowana w 1967 roku, a wzdłuż niej wytyczono jedną z lepszych tras slalomowych w Polsce. Ze względu na zły stan techniczny kolejka została zamknięta.

Obecnie zbocza Nosala to przede wszystkim wspaniałe tereny szkoleniowe, na stokach znajduje się pięć wyciągów orczykowych o długości od 150 do 250 metrów. Przyszli uczniowie do wyboru mają lekcje indywidualne lub w grupach, do których zostają przydzieleni według posiadanych umiejętności oraz kategorii wiekowych. Doświadczeni instruktorzy opracowali kompleksowy program nauki jazdy na nartach, który uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce. Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal jest największym terenem szkoleniowym w Zakopanem.

W pobliżu znajduje się bogate zaplecze gastronomiczne, noclegowe oraz narciarskie. Na terenie ośrodka oraz w jego bliskim sąsiedztwie znajdują się karczmy góralskie, restauracje, kwatery prywatne oraz serwis i wypożyczalnia sprzętu i ubioru narciarskiego.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.6 °C (60.2 °F)
  • prędkość wiatru: 1.9 km/h (1.18 mph)
  • wilgotność powietrza: 70 %
  • kierunek wiatru: 205 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal w miejscowości Zakopane

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal

Powiązane kategorie z kamerą nr 275:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.