Czwartek, 30.03.2023 03:11

Zakopane - Gubałówka z Willi Nałęcz

Gubałówka z Willi Nałęcz - Zakopane
Link źródłowy

Zakopane kamera na Gubałówkę z Willi Nałęcz

Chyba każdy, kto choć raz przyjechał do Zakopanego, wszedł lub wjechał na popularną Gubałówkę. Choć nie jest to nad wyraz wysoka góra, to zachęca turystów wspaniałymi widokami roztaczającymi się ze szczytu na Tatry oraz licznymi atrakcjami.

Gubałówka przez lata była jednym z najpopularniejszych terenów zjazdowych w Zakopanem. To właśnie tutaj rodziło się polskie narciarstwo. W roku 2005, główna trasa licząca około 1600 metrów została zamknięta ze względu na spór pomiędzy Polskimi Kolejami Linowymi, a rodziną Byrcynów, która jest właścicielem części gruntów, po których biegnie nartostrada. W 2014 roku pojawił się niewielki promyk nadziei, że PKL dojdzie do porozumienia z rodziną Byrcynów i trasa zostanie ponownie otwarta jeszcze w sezonie zimowym 2014/2015, lecz niestety tak się nie stało.

Latem Gubałówka jest wspaniałym miejscem do zażywania kąpieli słonecznych, a także do buszowania po sklepach z pamiątkami i kontemplowania wspaniałych widoków roztaczających się z restauracyjnych ogródków. Jedną z największych atrakcji Gubałówki jest kolejka grawitacyjna linowo-terenowa z trasą o długości 750 metrów, po której zjeżdża się w wagonikach osiągających prędkość do 25km/h.

Aktualna pogoda

  • temperatura: -2.3 °C (27.8 °F)
  • prędkość wiatru: 4.01 km/h (2.49 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 193 °
  • zachmurzenie: 80 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Gubałówka z Willi Nałęcz w miejscowości Zakopane

Gubałówka z Willi Nałęcz

Powiązane kategorie z kamerą nr 713:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.