Sobota, 25.03.2023 02:47

Karpacz - Trasa narciarska w Białym Jarze

Trasa narciarska w Białym Jarze - Karpacz

Karpacz kamera na trasę narciarską w Białym Jarze

Biały Jar to nowa trasa narciarska położona w Karpaczu. Jest ona zarządzana przez spółkę Winterpol, która posiada również tereny narciarskie w Zieleńcu, dzielnicy Dusznik-Zdroju. Na obrazie z kamery widoczna jest jedna z trzech tras narciarskich, wszystkie są sztucznie naśnieżane, lecz tylko dwie z nich są oświetlone.

Jeszcze przed rozpoczęciem budowy stacji narciarskiej Biały Jar wiele osób uważało, że ta inwestycja nie ma szans na powodzenie, że trasy zjazdowe będą nudne i nieciekawe. Jednak jak się okazało, Biały Jar oblegany jest przez miłośników szaleństw na białym puchu. Powyższy obraz z kamery stanowi niezaprzeczalny dowód tego, że Biały Jar jednak nie okazał się klapą. Powstanie tej stacji daje nadzieję na rozwój infrastruktury narciarskiej w Karpaczu. Większość obecnie istniejących wyciągów narciarskich zlokalizowanych jest w mieście, zazwyczaj obsługują one trasy krótkie i dość łatwe. Oczywiście nie możemy zapomnieć o kompleksie narciarskim na Kopie, który dysponuje pokaźnym arsenałem wyciągów i tras narciarskich o różnym stopniu trudności, jednak wydaje nam się, że Karpacz zasługuje na rozwój, a taka wspaniała górska miejscowość nie powinna opierać się jedynie na jednej, dużej stacji narciarskiej.

Podsumowując, pozostaje mieć nadzieję na dalszy rozwój infrastruktury narciarskiej w Karpaczu. Fajnie byłoby, gdyby stacje narciarskie Biały Jar i na Kopie wprowadziły wspólne karnety. Niewątpliwie podniosło by to atrakcyjność obu stacji narciarskich i przysłużyło by się wielu turystom a przede wszystkim mieszkańcom Karpacza, którzy też chętnie szusują na nartach.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.9 °C (40.8 °F)
  • prędkość wiatru: 28.78 km/h (17.88 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 270 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1007 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Trasa narciarska w Białym Jarze w miejscowości Karpacz

Trasa narciarska w Białym Jarze

Powiązane kategorie z kamerą nr 309:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.