Piątek, 19.04.2024 20:28

Karpacz - Śnieżka z ośrodka Halny

Śnieżka z ośrodka Halny - Karpacz
Link źródłowy

Karpacz kameraz OW Halny na Śnieżkę i Kopę

Przed nami roztacza się wspaniały widok na najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę, liczącą aż 1602 m n.p.m., oraz znajdującą się na Równi pod Śnieżką Kopę wznoszącą się na 1377 m n.p.m. Szczyty należą do szczególnie chętnie odwiedzanych przez turystów w tej części Sudetów. Łańcuch Sudetów obejmuje obszar południowo-zachodniej Polski oraz północnych Czech, a także niewielki skrawek Niemiec.

U podnóża Śnieżki, położonej na granicy polsko-czeskiej, rozpościera się Kotlina Jeleniogórska, którą wyznaczają pasma Gór Kaczawskich, Rudawy Janowickie, Karkonosze i Góry Izerskie. Rejon jest wymarzonym miejscem na spędzenie wakacji. Odnajdziemy tu świetnie przystosowane i oznaczone szlaki gwarantujące, niezapomniane wspomnienia i infrastrukturę, która umili wypoczynek.

Kopa, zwana też Czarną Kopą lub Małą Kopą, należy do wschodniego krańca Śląskiego Grzbietu. Góra stanowi najważniejszy punkt kompleksu narciarskiego Kopa, gdzie zaczynają się miejscowe trasy narciarskie. Na stoku zlokalizowany jest wyciąg, który pomaga w łatwym i szybkim dostaniu się na szczyt.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 1.2 °C (34.2 °F)
  • prędkość wiatru: 14.39 km/h (8.94 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 240 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1003 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Śnieżka z ośrodka Halny w miejscowości Karpacz

Śnieżka z ośrodka Halny

Powiązane kategorie z kamerą nr 689:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.