Sobota, 22.06.2024 05:05

Karpacz - Strzecha Akademicka

Strzecha Akademicka - Karpacz
Link źródłowy

Karpacz kamera ze Strzechy Akademickiej

Strzecha Akademicka jest drugim co do wielkości schroniskiem w Karkonoszach, a także jednym z najbardziej popularniejszych. Usytuowane jest pośrodku grzbietu Złotówki, który oddziela Kocioł Małego Stawu od Białego Jaru.

Oprócz wspaniałego położenia w pobliżu ważnych szlaków górskich, jedną z największych atrakcji Strzechy Akademickiej jest wyciąg oraz stok narciarski Złotówka. Znajduje się on praktycznie przy schronisku. Prawie zawsze panują tu bardzo dobre warunki śniegowe. Funkcjonuje tu również szkółka narciarska. Oferta noclegowa Strzechy Akademickiej oraz warunki nie różnią się od pozostałych schronisk prowadzonych przez PTTK. Na uwagę w schronisku zasługuje bufet, który posiada bardzo ciepły, przyjazny, myśliwski klimat. Zaledwie 10 minut od Strzechy Akademickiej znajduje się najładniej położone schronisko w polskich górach - Samotnia.

Podsumowując, schronisko położone jest w bardzo dobrym miejscu, z którego roztaczają się wspaniałe widoki, a także jest to dobry punkt wypadowy "na szlaki". Niemniej jednak, nie jest to miejsce dla osób, które oczekują nieco wyższego standardu oraz nie są przyzwyczajone do nocowania w pttkowskich schroniskach.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 11.9 °C (53.4 °F)
  • prędkość wiatru: 2.59 km/h (1.61 mph)
  • wilgotność powietrza: 92 %
  • kierunek wiatru: 249 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Strzecha Akademicka w miejscowości Karpacz

Strzecha Akademicka

Powiązane kategorie z kamerą nr 367:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.