Sobota, 22.06.2024 04:47

Karpacz - Biały Jar - dolna stacja

Link źródłowy

Karpacz Biały Jar kamera na dolną stację kolei

Położony u podnóża malowniczej Śnieżki Karpacz jest doskonale znanym ośrodkiem turystycznym, który od lat cieszy się ogromną popularnością. Miejscowość, rozciągająca się na zboczach Karkonoszy, jest każdego roku odwiedzana przez setki tysięcy turystów, zarówno w sezonie zimowym, jak i sezonie letnim.

Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, została zamontowana tuż opodal dolnej stacji nowoczesnej kolejki krzesełkowej Doppelmayer, będącej kręgosłupem młodej stacji narciarskiej wybudowanej w 2011 roku w Białym Jarze. Kolejka, o długości 600 metrów, została wyposażona w sześcioosobowe kanapy z pomarańczowymi osłonami przeciwwietrznymi. Jest to jedna z najnowocześniejszych kolegi tego typu w Polsce. Całkowita przepustowość kolei wynosi 3000 osób na godzinę.

Biały Jar to stosunkowo niewielka stacja narciarska, lecz niezwykle ważna dla Karpacza, bowiem jest to pierwszy ośrodek narciarski wybudowany na tych terenach od wielu lat. Mimo skromnych rozmiarów, stacja daje nadzieję miłośnikom Karpacza i narciarzom na rozwój oferty narciarskiej w mieście.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.1 °C (59.1 °F)
  • prędkość wiatru: 23.74 km/h (14.75 mph)
  • wilgotność powietrza: 96 %
  • kierunek wiatru: 260 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Biały Jar - dolna stacja w miejscowości Karpacz

Biały Jar - dolna stacja

Powiązane kategorie z kamerą nr 1072:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.