Sobota, 09.12.2023 12:09

Karpacz - Deptak przy Urzędzie Miejskim

Karpacz deptak koło urzędu

Karpacz to mała mieścina, miasteczko, właściwie wieś, bo liczba mieszkańców nie przekracza 5 tysięcy mieszkańców i systematycznie spada, choć wielu uważa, że liczba ta jest zdecydowanie za wysoka, porównując podobnej wielkości miasta po stronie czeskiej.

Miasto jest bardzo urokliwie położone, jednak sami mieszkańcy nie potrafią tego docenić - w zdecydowanej większości trafili tu przypadkowo, poprzez przesiedlenia - nowe pokolenie, wyrosłe już po drugiej wojnie światowej, nie potrafilo odnaleźć się w tym otoczeniu, brak jest tradycji i pozytywnych zachowań odziedziczonych po przodkach. Władze Karpacza próbują wszelkich sztuczek aby zmienić zły obraz miasta jaki powstał po 1945 roku, kiedy to dominowało prostactwo i bylejakość, byle głośno, byle się zabawić i upić. Zdecydowano, iż w Karpaczu powstanie deptak, tak jak Krupówki w Zakopanem. Wykorzystano do tego celu fundusze unijne, wybudowano kontrowersyjny tunel pod Górą Pohulanką, który stanowi element tzw. obwodnicy centrum. Dzięki niemu można było (teoretycznie) wyłączyć z ruchu niewielki odcinek ulicy Konstytucji 3 Maja. Deptak ten raczej w niewielkim stopniu służy turystom, najczęściej organizowane są tam dziwnego rodzaju imprezy, które tylko zakłócają spokój wypoczywającym przybyszom. Czy dla spędu bydła, rajdów motocyklowych, zjazdów na deskach został stworzony ten deptak? Wygląda na to, że Karpacz jeszcze długo poczeka na deptak z prawdziwego zdarzenia.

Plany rozbudowy tej części Karpacza są bardzo futurystyczne. Miasto próbuje wszelkich sztuczek aby podpiąć się pod jakiś program dotacji z funduszy europejskich. Może się uda, może nie tak jak by tego oczekiwali turyści, może przynajmniej mieszkańcy będą zadowoleni, a może chociaż rajcy i burmistrzowie... Czas pokaże jako to będzie z tą atrakcją Karpacza. Obecnie jest dosyć marnie, dominuje zabudowa w stylu zakopiańskim, hałaśliwa i na niskim poziomie muzyka, wszędobylski smród z pseudo-góralskich przybytków, niski poziom obsługi i towarów oraz bardzo wysokie ceny wszystkiego. Miejmy nadzieję, że jednak władze Karpacza zrozumieją, iż najważniejszymi osobami w Karpaczu nie są mieszkańcy tylko TURYŚCI, którzy zostawiają swoje pieniądze i dzięki dobrej (?) opinii zachęcają innych do odwiedzin. Tego typu miejscowość nie może istnieć bez kuracjuszy oraz narciarzy - postarajcie się aby ich pobyt tutaj był udany i aby chętnie wracali w każdej wolnej chwili. Niech ta kamera będzie świadkiem szybkich zmian jakie dokonają się na tym deptaku. Zachęcamy wszystkich do częstego zaglądania i oceniania postępów prac przy tej nowej wizytówce Karpacza.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 1 °C (33.9 °F)
  • prędkość wiatru: 4.31 km/h (2.68 mph)
  • wilgotność powietrza: 90 %
  • kierunek wiatru: 206 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1017 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Deptak przy Urzędzie Miejskim w miejscowości Karpacz

Deptak przy Urzędzie Miejskim

Powiązane kategorie z kamerą nr 16:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.