Piątek, 19.04.2024 21:06

Karpacz - Widok na centrum

Karpacz - kamera w centrum

W centrum Karpacza dominuje niska zabudowa, stara lub stylizowana. Karpacz w dużej części objęty jest ochroną konserwatorską i byłoby miło gdyby właściciele stosowali się do obowiązujących przepisów - takie zadbane miasteczko byłoby niewątpliwie wielką atrakcją. Na pewno nie ma co liczyć na szwajcarskie klimaty, choć jak widać na obrazie z kamery nie ma się czego wstydzić - z daleka nieźle to wygląda.

W tle miasta, w pogodne dni, można zobaczyć Karkonosze, na prawo od Śnieżki. Na zboczu Smogorni możemy dojrzeć niewielką plamkę, która w rzeczywistości jest okazałą skałą zwaną Słonecznikiem.

Nie zapominajmy, iż największą atrakcją są góry czyli Karkonosze z najwyższym szczytem Sudetów Śnieżką. Polecamy szczególnie te rejony Karkonoskiego Parku Narodowego, które nie są tak uczęszczane, np. Sowią Dolinę czy okolice Tabaczanej Ścieżki. W niedalekiej odległości od centrum, idąc leśną ulicą Rybacką, dojdziemy do kamiennej zapory zamykającej zbiornik rumoszowy. Zapora ta przez wielu turystów zwana jest wodospadem - niewątpliwie bardzo urokliwe miejsce.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 3.6 °C (38.5 °F)
  • prędkość wiatru: 3.89 km/h (2.42 mph)
  • wilgotność powietrza: 94 %
  • kierunek wiatru: 231 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1004 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Widok na centrum w miejscowości Karpacz

Widok na centrum

Powiązane kategorie z kamerą nr 14:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.