Poniedziałek, 25.09.2023 12:21

Karpacz - Studzienna Góra ze Śnieżki

Studzienna Góra ze Śnieżki - Karpacz
Link źródłowy

Widok na Studzienną Górę z kamery na Śnieżce

Powyższy obraz pochodzi z kamery zamontowanej na Śnieżce, po stronie czeskiej i skierowana jest na południowy-zachód w stronę Studziennej Góry. Na obrazie z kamery widoczne jest charakterystyczne wzniesienie, trzecie pod względem wysokości w Karkonoszach, usytuowane nad ścianą polodowcowych kotłów.

Północne zbocze Studziennej Góry opada łagodnie w stronę Białej Łąki, zaś zachodnie w stronę Łącznej Góry. Natomiast zbocza południowe i wschodnie, są bardzo strome. Południowe opada w stronę Niebieskiej Doliny, zaś wschodnie w stronę Małego i Wielkiego Kotła Studziennej. Każdy, kto chce dokładniej przyjrzeć się Studziennej Górze, powinien wybrać się na Śnieżkę z Pecu pod Śnieżką. Ze szlaku niebieskiego roztaczają się wspaniałe widoki na południowe oraz wschodnie zbocza trzeciego co do wysokości wzniesienia w Karkonoszach. Przejście tym szlakiem, daje także możliwość ujrzenia samej Śnieżki z zupełnie innej, nieznanej nam perspektywy.

Na południowych zboczach Studziennej Góry śnieg bardzo często utrzymuje się aż do lata. I co ciekawe, topniejąc kształtem przypomina granice Republiki Czechosłowackiej. Niestety, szczyt opisywanej góry nie jest dostępny dla turystów.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12 °C (53.7 °F)
  • prędkość wiatru: 3.75 km/h (2.33 mph)
  • wilgotność powietrza: 79 %
  • kierunek wiatru: 113 °
  • zachmurzenie: 6 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1026 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Studzienna Góra ze Śnieżki w miejscowości Karpacz

Studzienna Góra ze Śnieżki

Powiązane kategorie z kamerą nr 364:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.