Czwartek, 30.03.2023 04:35

Karpacz - Kopa - dolna stacja

Link źródłowy

Karpacz Kopa IP kamera na dolną stację kolei

Stacja narciarska pod Śnieżką, to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych w Polsce kompleksów narciarskich, a zarazem jeden z najstarszych terenów zjazdowych położonych po polskiej stronie Sudetów. Pierwszy wyciąg na zboczach Kopy powstał w 1959 roku, była to kolejka krzesełkowa, wyposażona w jednoosobowe krzesełka. Wielokrotnie była modernizowana, i co ciekawe, funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Po prawej stronie zdjęć z kamery widoczna jest już wspomniana kolejka krzesełkowa, o wdzięcznej nazwie "Zbyszek". Jej długość wynosi około 2229 metrów i pokonuje 530 metrów różnicy poziomów. Natomiast po lewej stronie obrazu z kamery, widoczny jest dwuosobowy wyciąg Liczykrupa, o długości 924 metrów.

W sumie narciarze do dyspozycji w stacji narciarskiej Kopa mają 8 wyciągów, w tym już wspomniane powyżej dwie kanapy. Łączna długość wszystkich tras zjazdowych wynosi prawie 5 kilometrów. Ogromnym atutem stacji jest fakt, iż w jej obrębie znajdują się trasy wszystkich rodzajów, począwszy od zielonej aż do czarnej - jednej z najsłynniejszych - Liczykrupa.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 3.1 °C (37.5 °F)
  • prędkość wiatru: 30.93 km/h (19.22 mph)
  • wilgotność powietrza: 96 %
  • kierunek wiatru: 250 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kopa - dolna stacja w miejscowości Karpacz

Kopa - dolna stacja

Powiązane kategorie z kamerą nr 1091:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.