Sobota, 23.01.2021 12:40

Karpacz - Kopa - dolna stacja

Link źródłowy

Karpacz Kopa IP kamera na dolną stację kolei

Stacja narciarska pod Śnieżką, to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych w Polsce kompleksów narciarskich, a zarazem jeden z najstarszych terenów zjazdowych położonych po polskiej stronie Sudetów. Pierwszy wyciąg na zboczach Kopy powstał w 1959 roku, była to kolejka krzesełkowa, wyposażona w jednoosobowe krzesełka. Wielokrotnie była modernizowana, i co ciekawe, funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Po prawej stronie zdjęć z kamery widoczna jest już wspomniana kolejka krzesełkowa, o wdzięcznej nazwie "Zbyszek". Jej długość wynosi około 2229 metrów i pokonuje 530 metrów różnicy poziomów. Natomiast po lewej stronie obrazu z kamery, widoczny jest dwuosobowy wyciąg Liczykrupa, o długości 924 metrów.

W sumie narciarze do dyspozycji w stacji narciarskiej Kopa mają 8 wyciągów, w tym już wspomniane powyżej dwie kanapy. Łączna długość wszystkich tras zjazdowych wynosi prawie 5 kilometrów. Ogromnym atutem stacji jest fakt, iż w jej obrębie znajdują się trasy wszystkich rodzajów, począwszy od zielonej aż do czarnej - jednej z najsłynniejszych - Liczykrupa.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -1.5 °C (29.3 °F)
  • prędkość wiatru: 10.07 km/h (6.26 mph)
  • wilgotność powietrza: 99 %
  • kierunek wiatru: 300 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 992 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kopa - dolna stacja w miejscowości Karpacz

Kopa - dolna stacja

Powiązane kategorie z kamerą nr 1091:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.