Sobota, 09.12.2023 11:53

Karpacz - Schronisko pod Śnieżką

Schronisko pod Śnieżką - Karpacz
Link źródłowy

Kamera ze schroniska pod Śnieżką

Wielu początkujących entuzjastów turystyki górskiej myśli, że na Śnieżce znajduje się schronisko. O tuż nie, nie ma tam schroniska. A w budynku Obserwatorium Wysoko Górskiego znajduje się jedynie restauracja oraz toaleta (dostępne dla turystów), oprócz oczywiście pomieszczeń pracowników. Najbliżej położone schronisko po stronie polskiej to Dom Śląski, zaś po stronie czeskiej to Bouda pod Sněžkou.

Kamera, z której obraz mamy przyjemność zobaczyć zamontowana jest przy budynku schroniska Bouda pod Sněžkou i skierowana w stronę Śnieżki. Schronisko położone jest około dwóch kilometrów od szczytu wspomnianej góry oraz trzy kilometry od Pecu pod Śnieżką. Mimo, że kamera nie jest położona na terenie Polski, to zdecydowaliśmy się ją dla was udostępnić, gdyż ukazuje Śnieżkę od zupełnie innej strony, nieznanej dla wielu polskich turystów. Oczywiście teraz, bez problemu każdy może przekroczyć granicę i wejść na Śnieżkę od strony czeskiej i odkryć ją na nowo.

Bouda pod Sněžkou położona jest na wysokości 950 m n.p.m. Kilka lat temu schronisko przeszło generalny remont i aktualnie oferuje bardzo przyzwoite warunki noclegowe. Turyści do wyboru mają komfortowe pokoje dwuosobowe z łazienką oraz nieco skromniejsze, miejsca noclegowe na poddaszu.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -0.9 °C (30.4 °F)
  • prędkość wiatru: 15.82 km/h (9.83 mph)
  • wilgotność powietrza: 95 %
  • kierunek wiatru: 260 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1017 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Schronisko pod Śnieżką w miejscowości Karpacz

Schronisko pod Śnieżką

Powiązane kategorie z kamerą nr 365:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.