Sobota, 22.06.2024 04:56

Karpacz - Czeskie Karkonosze ze Śnieżki

Czeskie Karkonosze ze Śnieżki - Karpacz
Link źródłowy

Kamera z widokiem ze Śnieżki

Istnieje wiele kamer z widokiem na Śnieżkę, lecz niestety jest bardzo mało kamer z widokiem ze Śnieżki. Na szczęście, nasi południowi sąsiedzi udostępniają te wspaniałe widoki do internetu. Powyższy obraz pochodzi z kamery zamontowanej na budynku czeskiego urzędu pocztowego, skąd roztacza się fenomenalna panorama na czeskie Karkonosze.

Śnieżka jest najwyższym szczytem Czech, Karkonoszy, a także Karpacza. To właśnie tutaj znajduje się najwyżej położona ulica w Polsce "Na Śnieżkę", po której możecie się przejść rozpoczynając swoją wędrówkę w Karpaczu. Osoby, którym wędrówki nie w smak, mogą skorzystać z kolejki gondolowej znajdującej się po stronie czeskiej. Na obrazie z kamery, widoczny jest budynek górnej stacji kolejki. Niecały rok temu przeszła ona całkowitą modernizację. Po zmierzchu przy sprzyjającej pogodzie na obrazie z kamery widoczne są światła czeskich miast położonych kilkadziesiąt kilometrów dalej, niewątpliwie jest to dość ciekawy widok.

Dolna stacja kolejki gondolowej znajduje się około 30 minut pieszo od centrum miasteczka Pec pod Śnieżką. Składa się ona z dwóch odcinków. Pierwsza kolej wwozi turystów na Růžová Hora, gdzie znajduje się stacja pośrednia. Niestety druga część kolejki, która biegnie prawie na sam szczyt Śnieżki nie zawsze jest otwarta, wszystko zależy od panujących aktualnie tu warunków pogodowych.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 10.1 °C (50.2 °F)
  • prędkość wiatru: 23.74 km/h (14.75 mph)
  • wilgotność powietrza: 96 %
  • kierunek wiatru: 260 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Czeskie Karkonosze ze Śnieżki w miejscowości Karpacz

Czeskie Karkonosze ze Śnieżki

Powiązane kategorie z kamerą nr 363:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.