Poniedziałek, 20.05.2024 11:40

Karpacz - Widok z Pecu pod Śnieżką

Widok z Pecu pod Śnieżką - Karpacz
Link źródłowy

Kamera na Śnieżkę z Pecu pod Sněžkou

Śnieżka jest najczęściej fotografowaną górą w Europie. W sumie ciężko się temu dziwić, gdyż z każdej strony prezentuje się tak samo fenomenalnie. Dlatego też zdecydowaliśmy się udostępnić kamery z Czech, z których widać Śnieżkę oraz Karkonosze.

Nie każdy wie, że na najwyższą górę Czech - Śnieżkę możemy wjechać kolejką gondolową, której dolna stacja znajduje około 30 minut drogi od centrum malowniczego miasteczka Pec pod Sněžkou. Wyciąg jest czynny codziennie (wyjątek to kwiecień i listopad) i składa się z dwóch odcinków. Z Pecu pod Śnieżką wjeżdżamy na Růžové hory i tutaj przesiadamy się do drugiej kolejki, której górna stacja znajduje się nieco poniżej szczytu Śnieżki. Niewątpliwie jest to dość duże udogodnienie dla turystów, którzy nie są w pełni sprawni fizycznie. Na krótko przed planowanym wjazdem kolejką gondolową na szczyt powinniście sprawdzić, czy drugi odcinek wyciągu aktualnie funkcjonuje, gdyż zostaje on wyłączony w wypadku złej pogody.

Obecnie Pec Pod Śnieżką to jeden z największych kurortów narciarskich w Czechach i jednocześnie trzeci największy w Europie Środkowej. Jest to niewątpliwie wspaniała alternatywa dla turystów oraz mieszkańców Karpacza, gdy panują słabe warunki narciarskie na Kopie lub w Białym Jarze.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.1 °C (62.7 °F)
  • prędkość wiatru: 4.2 km/h (2.61 mph)
  • wilgotność powietrza: 49 %
  • kierunek wiatru: 203 °
  • zachmurzenie: 52 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Widok z Pecu pod Śnieżką w miejscowości Karpacz

Widok z Pecu pod Śnieżką

Powiązane kategorie z kamerą nr 362:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.