Środa, 24.07.2024 16:37

Karpacz - Śnieżka ze schroniska Luční Bouda

Śnieżka ze schroniska Luční Bouda - Karpacz
Link źródłowy

Śnieżka kamera z Luční Bouda

Nie przez przypadek umieściliśmy tą kamerę w naszym serwisie. Nie jest to co prawda obraz widziany z terenów Polski ale ukazuje on najwyższy szczyt Karpacza, Karkonoszy oraz całych Sudetów, tych polskich oraz czeskich. Granica państwa biegnie prawie dokładnie przez środek Śnieżki i choć dzieli niewidoczną linią, to tak naprawdę łączy - każdy kto choć raz był w Karkonoszach musiał przecież zdobyć ten szczyt, dla jednych niepozorny, jednak dla wielu mieszczuchów trudny do zdobycia. Prawdą jest, że zdobyć go może każdy: młody i stary oraz ten nie doświadczony, choć trzeba pamiętać, iż Śnieżka, jak każda królewna, lubi być bardzo kapryśna, pogoda może zmienić się w ciągu paru minut.. Tym bardziej cieszy, iż niezależnie od pory roku i warunków panujących na grani, możemy podziwiać Śnieżkę z kilku kamer jednocześnie.

Atrakcją samą w sobie jest Luční Bouda najstarsze i ponoć największe schronisko w Karkonoszach. Imponująca jest również wysokość, na której się znajduje, bo jest to aż 1410 m n.p.m. Jest to urocze miejsce wypadowe w góry oraz do samego wypoczynku, z dala od cywilizacji, gdzie do najpiękniejszych należą wschody Słońca na tle Śnieżki, ogłaszane biciem w dzwon aby nikt ich nie przegapił. Właściciele schroniska dopełniają starań aby czas spędzony u nich należał do niezapomnianych, starają się przywrócić tradycje kojarzące się z tym miejscem - niedawno zaczęto wypiekać domowe pieczywo w tradycyjny sposób oraz uruchomiono własny browar, z własną marką piwa Parohac, co ciekawe można się w tym piwie również wykąpać, ponoć działa leczniczo.

Dawniej w Luční Bouda wypoczywali turyści maszerujący w stronę Śnieżki, tutaj krzyżuje się wiele szlaków pieszych oraz biegnie dawny, najważniejszy trakt zwany śląską ścieżką. Obecnie większość Czechów wybiera kolej gondolową, która zawozi ich wprost z Pecu na sam szczyt, jednak schronisko nadal tętni swoim górskim życiem.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.6 °C (58.2 °F)
  • prędkość wiatru: 7.05 km/h (4.38 mph)
  • wilgotność powietrza: 60 %
  • kierunek wiatru: 315 °
  • zachmurzenie: 26 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1016 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Śnieżka ze schroniska Luční Bouda w miejscowości Karpacz

Śnieżka ze schroniska Luční Bouda

Powiązane kategorie z kamerą nr 89:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.