Środa, 24.07.2024 17:32

Karpacz - Stok narciarski Pod Wangiem

Stok narciarski Pod Wangiem - Karpacz

Kamera w Karpaczu stok narciarski Pod Wangiem

Widoczny na zdjęciu z kamery stok narciarski znajduje się w Karpaczu Górnym zwanym dawniej Bierutowicami, przy ulicy Szkolnej. Nieopodal stoku znajdują się dwa znane obiekty, które należą również do najciekawszych atrakcji Karpacza. Jak sama nazwa wskazuje stok znajduje się pod Wangiem, czyli najbardziej znanej świątyni na Dolnym Śląsku. Kościół ewangelicki ma bardzo ciekawą historię sięgającą dawnych dziejów Skandynawii. Drewniana budowla z dwunastego wieku jest rarytasem na skalę europejską. Krótką historię kościoła prezentujemy pod obrazem z kamery, która znajduje się przy samym Wangu.

Drugą atrakcją nieopodal stoku jest największy hotel w Polsce czyli Hotel Gołębiewski, który dostarcza wypoczywającym wielu ciekawych okazji do czynnego wypoczynku, np. w aquaparku z saunami, grotą lodową i basenami zewnętrznymi. Goście hotelowi w okresie zimowym bardzo chętnie korzystają z jednego z dwóch wyciągów, ten pod Wangiem oraz Maciuś, przy czym ten pierwszy oferuje znacznie lepsze warunki.

Właściciele stoku oraz wyciągu orczykowego postanowili unowocześnić obiekt, tak aby spełniał dzisiejsze oczekiwania narciarzy. W niedługim czasie powstanie nowoczesna kolejka linowa w postaci dwuosobowej kanapy. Obecny wyciąg ma długość 360 m.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.7 °C (62 °F)
  • prędkość wiatru: 5.78 km/h (3.59 mph)
  • wilgotność powietrza: 69 %
  • kierunek wiatru: 314 °
  • zachmurzenie: 44 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1016 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stok narciarski Pod Wangiem w miejscowości Karpacz

Stok narciarski Pod Wangiem

Powiązane kategorie z kamerą nr 30:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.